Galvenā / Mana apmacības pieredze

Mana apmacības pieredze

2004. gadā kopā ar meitu Daru
2004 год, я с дочкой Дарой

Kur es esmu mācījusies?

Iespējams, jūs būsiet pārsteigti, bet mana pirmā izglītība ir augstākā juridiskā. 90 gados mācīties par ekonomistu vai juristu bija prestiža lieta, un es neizskaidrojamu iemeslu dēļ iestājos juristos. 😊 Izrādījās, ka šī profesija nebija mans aicinājums, tomēr iegūtās zināšanas palīdz man justies pārliecinoši dažādās negaidītās situācijās.
24. gadu vecumā, pirms savas pirmās grūtniecības, manās rokās nonāca pirmie raksti par to, ko šobrīd sauc par apzinātu un dabisku vecāku lomu. Ja zināt šo jomu, tad jums ir zināmi arī tādi termini kā zīdīšana, kopīgā gulēšana, slingi un pieķeršanās teorija.
Rezultātā es pārtapu no algota biroja darbinieka par dzemdniecības un mazuļa kopšanas speciālistu, kas strādā ar dāmām 😊 un viņu brīnišķīgajiem mazuļiem.
Kursi, semināri, apmācība tiešsaistē, eksāmeni un sarunas ar kolēģiem… Taču pats svarīgākais, šķiet, ir MAMMAS, zīdīšanas konsultanta un dūlas ikdienas darbs.
Apgūto kursu saraksts ir ārkārtīgi garš, un es esmu pateicīga ikvienam, kas veltīja savu laiku un spēkus, lai dalītos ar mani savās zināšanās un pieredzē. Pastāv tādi cilvēki, kuri īpaši iespaidoja mani, manu pasaules uztveri, un iedvesmoja un atklāja jaunus apvāršņus. Nosaukšu viņus šeit:
Elvīra Jansona – vecmāte, dūla, kolēģe un draudzene, kura uzaicināja mani apgūt šo profesiju. Kopš tā laika mēs strādājam kopā.
Sandra Lase – sniedza man pamatu pamatus, bāzes algoritmus zīdīšanas konsultanta darbam, skaidri un saprotami visu paskaidrojot, kā arī dalījās un turpina dalīties ar savām zināšanām.
Dr. Jack Newman – vairākas stundas viņa lekciju Maskavā zīdīšanas tēmai veltītajā konferencē deva man informāciju, kas joprojām ir noderīga ikdienas darbā.
Vita Kalniņa un viņas māmiņu psiholoģiskā atbalsta kurss dūlām, padarīja mani mazāk kategorisku, iemācīja klausīties un būt uzmanīgai ne tikai pret bērna, bet arī pret mātes vajadzībām.
Ljudmila Grigorjevna Zubrij– lai paliek gaišā piemiņā ar vienkārši milzīgu pateicību par visu, kas tika dots. Pats labestīgākais, taktiskākais un pieņemošākais cilvēks, kuru man ir palaimējies satikt.
Dr. Michel Odent —vēl viens labestīgs un gaišs cilvēks, kurš spēja paskaidrot, ko tik tiešām ir svarīgi (ne)darīt dzemdību laikā.
LIliana Lammers — izcila dūla, par kādu vēlos kļūt pati.
Olga Vynohradna — piešķīra loģiku un saprātīgumu zināšanās par sievietes atjaunošanos pēc dzemdībām. Viņa iemācīja veikt pēcdzemdību satīšanu, savienojot visu, ko tik ļoti mīlu - kraniosakrālo terapiju, ēteriskās eļļas, zāļu tējas un masāžu, vienā procedūrā.
Maya Bolman – pastāstīja, kā visefektīvāk palīdzēt sievietēm ar sāpēm krūtīs, piena sastrēgumiem (laktostāzi) un krūšu piebriešanu.
Описание изображения

Apmacības pierēdze

2005. gads — Zīdīšanas konsultanta individuāls apmacības kurss pie Sandras Lase, IBCLC
2006. gads Māmiņu atbalsta grupu macībtiesīgo konsultantu apmacība (30 stundas),Veselības veicināšanas Valsts aģentūras Apliecība S12/06 – Māmiņu atbalsta grupas mācībtiesīgais konsultants
2010. gads – PhD I.Dobrjakova seminārs “Perinatāla psiholoģija” (Rīga), 8 stundas
2011. gads IBCLC zīdīšanas konsultantu certifikācija – ieguva International Board Certified Lactation Consultant certifikātu
2012. gads – Prakstiskais apmacības kurs neiro-sedatīva un somato-emocionāla masāžā, 15 stundas
2012.gads – AKEV 2.Konferencija “Zīdīšana no sākuma līdz pabeigšanai” (Maskava), 15 stundas
2012. gads Psiholoģijas centra “Līna” dūlu apmacības kurss “Psiholoģija grūtnicības, dzembību un pēcdzemdību aprūpē”, certifikāts Nr. 03/2012, 40 stundas
2013. gads – Reiki 1, un 2,līmeņa kurss (Rīga)
2013. gads – Ģimenes ekoloģijas institūts, nokārtoja Birmingemas skolas simpto-termālās auglības atpazīšanas metodes 1, pakapes skolotāja eksāmenu
2015. gads – PhD Mišela Odena un Liliānas Lammers Paramana Doula kurss dūlam (Prāga), 20 stundas
2015. gads – Dr. Olga Vynohradna, MD kurss “Postpartum recovery and Wrapping” (Tallinn), 20 stundas
2015. gads – Konference “Uzturs un grūtniecība” (Rīga), 4 stundas
2015-2016. gads – Kraniosakrāla terapīja 1.- 4. kurss, pasnedrzējs Liudmyla Zubrii, 145 stundas
2016. gads – ilactation online konference “Working together for breastfeeding success”, 21 stunda
2016. gads – ilactation online konference “Breastfeeding: passion and biology”, 21 stunda
2016. gads – IBCLC resertifikācija
2019. gads – Maya Bolman (IBCLC) profesionālas apmacības kurs “Recent trends in breastfeeding” (Rīga), 7 stundas
Natalja Mankovska