Natalja Mankovska, IBCLC / www.manadoula.lv

Asimetriskais krūtssatveriens

Pareizs krūtssatvēriens ir ļoti svarīgs, jo tas palīdz bērnam izzīst pienu efektīvi un labi stimulē laktāciju. Barošanas laikā sievietei nav jāizjūt sāpes.

Zīdīt bērnu ir viegli un patīkami, ja jūs to protat. Ja nē, tad mācīsimies to darīt kopā.

Sāksim ar pareizo krūts satveršanu, jo tas ir viens no veiksmīgas zīdīšanas priekšnoteikumiem. Tātad, kas tad ir tā „pareizā satveršana" un ar ko tā atšķiras no nepareizās?

Kad krūts ir pareizi satverta:
  • Zīšana ir absolūti nesāpīga mātei, krūtsgals atrodas dziļi mazuļa mutē.
  • Mazulis efektīvi iztukšo krūti un piena ir tik daudz, cik nepieciešams; pēc tādām reizēm mazulis labi pieņemas svarā.

Kad krūts tiek satverta nepareizi:

  • Zīšana sagādā mātei sāpes. Ilgstoši zīžot, tiek traumēts krūtsgals (tas iekaist vai saplaisā).
  • Mazulis neizzīž pietiekoši daudz piena. Piena daudzums var samazināties, kā arī ir iespējamas laktostāzes (piena nosprostojumi).


Ir vēŗts pēc iespējas atrāk iemacīties pielikt bērnu pie krūts tā, lai viņš (vai viņa) varētu satvert krūti asimetriski. Tā viedojas pareizs krūtssatvēriens.Šajā video ir labi redzams, kā krūts tiek iedota no augšas uz leju, bet bērns tiek pievilkts pie sevis, kad ir atvēris plati muti. Areolas apakšējā daļa tiek likta uz bērna mēlītes - tas ir pirmais, kas nokļūst bērna mutē. Tādā veidā krūts gals uzreiz nokļūst pietiekami tālu aiz žokļa.

Pareizs krūtssatvēriens ir ļoti svarīgs, jo tas palīdz bērnam izzīst pienu efektīvi un labi stimulē laktāciju. Barošanas laikā sievietei nav jāizjūt sāpes.

Ja tu redzi, ka tava bērna satvēriens ir tāls no ideālā, bet, neskatoties uz to, zīdīšāna ir ērta, piena pietiek un bērns labi pieņemas svarā - lai viss paliek kā ir.
Nelabo to, kas strādā!


Tulkoja: Evita Žvāgiņa-Jēkabsone

Video: globalhealthmedia.org
Made on
Tilda